Ana Sayfa- Sosyal Aktiviteler

Sosyal Aktiviteler


Boş zaman değerlendirme etkinlikleri yaşlının kendini ifadesi bakımından gereklidir. Boş zaman etkinlikleri örgütlenmeli, bütün günü dolduracak biçimde zamanlanmalı ve boş zamanlarını mutlu olarak geçirmeleri sağlanmalıdır.

Bu nedenle daha çok edilgen, yumuşak, dinlendirici ve seyirlik etkinliklere ağırlık verilerek konuklarımıza duygusal katılım sağlayacak etkinlikler düzenliyor , fiziksel kapasitesi güçlü olanlar için kısmen üretici ve etken programlara yer veriyor , kendisinin işe yaradığını kanıtlayacak işlevsel programlar planlıyor ve yalnızlığını giderecek toplumsal etkinliklere yer veriyoruz.

Huzurevi bölümünde konaklayan misafirlerimiz için

3 ana öğün ve ara öğünler olmak üzere tüm öğün yemeklerinin verilmesi, günlük oda ve banyo temizliğinin yapılması, düzenli aralıklarla havlu, çarşaf ve nevresimlerinin değiştirilmesi, kişisel çamaşırlarının yıkanması, kurutulması ve ütülenmesi, kişisel hijyen, mobilizasyon, ilaç takibi ve tansiyon ölçümünü içeren günlük bakımın yapılması ve misafirin sosyalleşmesi amacıyla uygun ortamın oluşturulması ve aktivitelerin düzenlenmesi hizmetlerini sağlıyoruz.

Bakım gerektiren misafirlerimiz için

Yandaki hizmetlere ek olarak 7/24 sağlık personeli gözetimi ile hastane mobilyalarının bulunduğu odalarda ihtiyaç duyabilecekleri sağlık ve bakım hizmetlerini sunuyoruz. Binamızda kurum doktoru gözetiminde günün her saati hemşireler ve bakım görevlileri görev yapmaktadır. Kurum doktorumuz sakinlerimizin düzenli muayeneleri ve takipleri, gerekli tedavi ve ilaç uygulamalarının belirlenmesi, gerekli durumlarda sakinlerimizin primer hekimleriyle bilgi köprüsü kurulması ve sakinlerimizin beslenme programlarının takip edilmesi sorumluluklarını yerine getirir.

Bakım Hizmetleri

Bakım Hizmetleri

Bakım görevlilerimiz, sakinlerimize günlük yaşam aktivitelerinde destek olurlar. Yaşam aktiviteleri ise kişisel temizlik, tuvalet/banyo desteği, giyinme/soyunma desteği, yemek yedirilmesi, ağızdan alınan ilaçların takibi, egzersiz desteği ve refakat olarak özetlenebilir.

Doktor Hizmetleri

Doktor Hizmetleri

Huzurevimizde doktorumuz tarafından kişinin kurumda muayenesinin yapılması ve gerekli tedaviler uygulanmaktadır.Gerekli durumlarda hastamızın primer doktoru ile irtibat sağlanarak gerekli en uygun tedavi planı oluşturulmaktadır.

Psikolog Hizmetlerimiz

Psikolog Hizmetleri

Demre'de bütün misafirlerimiz özeldir.Misafirlerimizin özel ve kişisel durumlarına göre sürekli ve düzenli alanında uzman psikoloğumuz tarafından psikolojik destek ve kontrolleri yapılmaktadır.

Hemşirelik Hizmetlerimiz

Hemşirelik Hizmetleri

Hemşirelerimiz, sakinlerimizin bakım gereksinimlerini saptar, planlar ve tüm hemşirelik girişimlerini uygularlar. Hemşirelerimizin uyguladıkları girişimler pansuman ve yara bakımı, klinik beslenme uygulamaları ve ostomi bakımı olarak sayılabilir.

Oda Hizmetlerimiz

Oda Hizmetleri

Huzurevimizde tek kişilik , iki kişilik , üç kişilik ve dört kişilik olmak üzere toplam dört değişik oda tipi mevcuttur. Konukların odalarında standart olarak , yatakları , dolapları , komodinleri , masa ve sandalyeleri ile birlikte dahili telefonları bulunmaktadır.


Bakım merkezi DEMRE, konuklarını 365 gün 24 saat, özel hazırlanmış kamera sistemi ile gözlemlemenin yanı sıra; konuklarımızın yakınları da internet bağlantısı ile evlerinden yakınlarının online görüntülerini ve sağlık durumlarını kendilerine tahsis edilen özel bir şifre ile izleyebilmektedir.